Geleceği hayal edenlerden oluşan canlı bir topluluk

Ekosistemin lider platformlarından biri olan Girişimci Parkı, hem erken aşama hem de ileri aşama girişimlerle birlikte çalışmaktadır. Yenilikçi fikir ve iş modelleri geliştiren girişimcilerimiz, bilgi ve deneyimlerini aktarmak için platforma destek veren eğitmenlerimiz ve mentorlarımız ile tanışma fırsatı elde etmektedir.

About us

Misyonumuz

Biz etik kurallara bağlı, girişimci haklarına saygılı, iş fikirlerine yön vermek amacıyla; alanında uzman eğitmen, mentor ve partnerlerle sağladığımız hizmetleri, izlenebilir girişimcilik gelişim haritasının gerektirdiği en son bilgi ve teknolojiyi kullanarak ekip ruhuyla, en yüksek kalitede kesintisiz sunmak için varız.

Vizyonumuz

Girişimci Parkı’nın vizyonu, toplumun her kesimi için ulaşılabilir teknolojik ve geniş know-how altyapısı ile girişimciliğin tüm dallarında sıfırdan globale iş fikirlerini kurumsallaştırma yolunda hizmetlerini geleceği hayal et mottosu ile sunan, güvenilirlik ve yetkinliğin simgesi olarak akla gelen ilk girişimcilik ekosistemi olmaktır.

Değerlerimiz

Girişimci Parkı olarak ekosistemdeki birçok insanın hayatına dokunuyor, daha fazla unicorn hedefiyle ülkemiz için değer yaratmaya odaklanıyoruz. Şirket kültürümüzde yer alan liderlik, takım çalışması ve verimlilik özelliklerimiz ile harekete geçirdiğimiz tüm faaliyetlerimizde; inovasyona ve yaratıcılığa değer veriyoruz. Hayata geçirdiğimiz tüm faaliyetlerin ve gerçekleştirdiğimiz tüm projelerin ülkemiz ve toplumumuz için ortak bir değer yaratmasını hedefliyoruz.

Hikayemiz

Tarih Aralık 2019’u gösteriyordu. Ekosistemin daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünen girişimci ruhuna sahip insanlar fazlasıyla bunalmıştı ve bu duruma bir çözüm bulmak istiyorlardı. Bu noktada Girişimci Parkı yavaş yavaş yeşermeye başlamış ve uyanışa geçmişti. Girişimci Parkı içerisinde bir araya gelen ekosistem kahramanları harika bir ekip kurmuş ve geleceği hayal etmeye başlamıştı. Girişimci Parkı sektörde var olan güçlü ekosistemlerle birlikte desteklenerek ve zaman içinde ilerleyerek gelişimine devam etti.

About us 02

Girişimcilik Yolculuğumuz

Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi ana partnerliğinde düzenlenen girişimcilik maratonu 6-8 Mart 2020 tarihlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. 48 saat süren etkinlikte ön jüri değerlendirmesinden geçen 10 ekip sıfırdan bir iş fikrini nasıl hayata geçireceklerini öğrendiler. Bunu yaparken takım çalışması, zaman yönetimi ve stratejik düşünme gibi yeteneklerini geliştirme fırsatı buldular.

Logo
"Hangi iş olursa olsun. İşin mutfağında en iyi yemeği hazırlamanız sonra daha çok ustaya daha iyi yemek hazırlatmanız ve son olarak sürekli iştahlı misafirleri bulmanız lazım. Tüm bunlar içinde hemen başlamak zorundasınız."

Etkinlik süresince ekipler iş fikirlerini geliştirirken, aynı zamanda alanında uzman mentorlarımızla birlikte fikir alışverişinde bulundular. Ayrıca eğitmenlerimizden iş modeli kanvası, tasarım odaklı düşünme ve yatırımcı sunumu gibi temel girişimcilik eğitimleri aldılar. 48 saatin sonunda ise ekipler iş fikirlerini sunuma hazır hale getirdiler. Etkinliğin finalinde gençlerle bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, gençlere önemli mesajlar verdi. Provaların ardından değerli jüri üyelerimizin önünde iş fikri sunumları başladı. İlk üçün ödülleri açıklanarak maraton sonlandırıldı.

Sayılarla Girişimci Parkı

Dünyanın ilk bulut tabanlı girişimcilik ekosistemini kurarken, girişimcisinden eğitmenine, mentorundan stratejik partnerine; iş ortaklıklarından medya ve diğer birimlerine kadar kocaman bir aile olarak durmadan çalışıyoruz. Geniş network bağlantıları ile her geçen gün insanları birbirine yakınlaştırıyor, girişimcilik ekosisteminin birleştirici gücü olmaya devam ediyor ve birlikte değer üretmenin mutluluğunu paylaşıyoruz. Ülkemizin ekosistemdeki prestijli yüzüyüz ve her aşamada girişimlerin yanında olarak sürdürülebilirlik katmaya devam ediyoruz.

Planet Planet avatar 03 Planet avatar 04 Planet avatar 05
75+ Etkinlik
Girişimci Parkı, birbirinden kıymetli birçok etkinlikle ekosistemi geliştirmeye devam ediyor.
5K+ Girişimci
Geleceği hayal eden girişimcilerimizle, kartopu çığa dönüştü ve büyümeye devam ediyor.
100+ Startup
Farklı disiplinlerden oluşan girişimlerimiz, ürünlerini müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor.
150+ Eğitmen
Yenilikçi fikir ve iş modelleri, temel girişimcilik eğitimleriyle birlikte ekosisteme katılıyor.
350+ Mentor
Alanında uzman mentorlarımız, bilgi ve deneyimlerini girişimlere aktarmaya devam ediyor.
250+ Partner
Birçok alanda faaliyet gösteren partnerlerimiz, Girişimci Parkı ile büyümeye devam ediyor.

Geleceği hayal etmeye hazır mısınız?

Girişiminizi yayınlayın ve ihtiyacınız olan kişilerle bağlantı kurun.